Agentúra Moody’s zlepšila výhľad ratingov slovenskej ČSOB

ČSOB banky
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza.

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s potvrdila slovenskej banke ČSOB depozitné ratingy na úrovni Baa1 / Prime-2, dlhodobé emisné ratingy na stupni Baa2 a základné hodnotenie bonity (BCA) na úrovni ba1.

Výhľad dlhodobých ratingov banky agentúra zároveň zmenila zo stabilného na pozitívny. Potvrdenie depozitných a emisných ratingov ČSOB odzrkadľuje potvrdenie základného hodnotenia bonity ba1.

Zároveň sú tieto ratingy naďalej oproti základnému hodnoteniu o jeden stupeň vyššie vzhľadom na to, že podľa predpokladu Moody’s je podpora zo strany materskej skupiny KBC vysoko pravdepodobná. Pozitívny výhľad vyplýva z názoru agentúry, že ratingy banky majú potenciál smerovať nahor, ak sa zlepšenie úverového profilu ČSOB ukáže ako udržateľné.

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSOB Československá obchodná bankaMoody's