Agentúra S&P začala revíziu ratingov automobilky Jaguar Land Rover, môže za to i pokles predaja

Jaguar Land Rover
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

MILÁNO 4. novembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra S&P Global Ratings začala proces revízie dlhodobého emisného ratingu britskej automobilky Jaguar Land Rover s možnosťou jeho zníženia. Zároveň začala proces revízie ratingu nadriadených nezabezpečených záväzkov firmy tiež s možnosťou zníženia.

V súčasnosti sú tieto ratingy automobilky od agentúry S&P na stupni BB. Agentúra konštatovala, že prvých šesť mesiacov terajšieho účtovného roka firmy, ktorý sa skončí v závere marca 2019, pre ňu boli náročné.

Rastúca averzia na európskom automobilovom trhu voči dieselovým motorom a nečakané spomalenie predaja áut v Číne viedli k tomu, že objem výroby firmy Jaguar Land Rover bol za šesť mesiacov do 30. septembra 2018 podstatne nižší, ako S&P očakávala. Horšia perspektíva globálneho automobilového trhu pritom podľa agentúry znamená, že zotavenie firmy v druhej polovici jej terajšieho účtovného roka je nepravdepodobné.

„Navyše rastúca neistota v súvislosti s brexitom vedie k tomu, že Jaguar Land Rover musí pripraviť a implementovať záložné plány, ktorých potenciálne náklady ešte nie sú zabudované do našich projekcií,“ dodala agentúra.

Automobilka Jaguar Land Rover v októbri otvorila svoj závod v Nitre. Jeho ročná produkcia bude 150 000 áut ročne. Investícia dosiahla 1,4 miliardy eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v NitreStandard & Poor's