Agentúra S&P zhoršila rating dlhodobých záväzkov Volkswagenu

Volkswagen
Volkswagen doposiaľ uviedol, že v súvislosti s emisným škandálom prejde opravou celosvetovo 11 miliónov vozidiel. Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 1. decembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s zhoršila nemeckej automobilke Volkswagen rating dlhodobých záväzkov na úroveň BBB+ zo stupňa A-. Výhľad ratingu je negatívny.

Agentúra automobilke zároveň potvrdila rating krátkodobých záväzkov na úrovni A-2. Zhoršenie dlhodobého ratingu odzrkadľuje názor agentúry, že manipulácia Volkswagenu s emisiami vystavila skupinu závažným negatívnym úverovým vplyvom. Tieto riziká a s nimi súvisiace náklady sa podľa S&P naďalej rozširujú a prehlbujú.

Existuje veľa neistôt, ktorým Volkswagen čelí, predovšetkým pokiaľ ide o objem a načasovanie potenciálnych nákladov vyplývajúcich z pokút a súdne určeného odškodného. Pridelenie negatívneho výhľadu hodnoteniu úverovej spoľahlivosti automobilky naznačuje možnosť, že agentúra v priebehu najbližších 12 až 24 mesiacov zníži Volkswagenu rating dlhodobých záväzkov o jeden stupeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Standard & Poor'sVolkswagen