Agentúra S&P zhoršila ratingy automobiliek Hyundai a Kia, príčinou je aj oslabená ziskovosť

Kia, Hyundai
Automobily značky Kia a Hyundai Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra S&P Global Ratings zhoršila emisné ratingy automobiliek Hyundai a Kia a dodávateľa dielcov Hyundai Mobis na stupeň BBB+ z úrovne A-. Výhľad ich dlhodobých ratingov je stabilný. Agentúra zároveň revidovala výhľad logistickej firmy Hyundai Glovis na stabilný z pozitívneho a potvrdila jej dlhodobý emisný rating na úrovni BBB+.

Agentúra uviedla, že štvrtkové rozhodnutie znížiť ratingy automobiliek Hyundai a Kia je odzrkadlením jej názoru, že oslabená ziskovosť týchto firiem sa pravdepodobne v najbližších 12 až 24 mesiacoch zreteľne nezlepší.

EBITDA marža automobilky Hyundai vrátane firmy Kia a bez zahrnutia finančných dcér pravdepodobne zostane v rokoch 2018 až 2019 na úrovni zhruba 6 percent, pričom v roku 2016 bola 8,3 percenta. Dôvodom je hlavne intenzívna konkurencia na automobilových trhoch v USA a Číne.

Kia má na Slovensku závod Kia Motors Slovakia, ktorý je prvým a jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Na Slovensku pôsobia aj firmy Hyundai Mobis a Hyundai Glovis.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HyundaiKiaStandard & Poor's