Agentúra Standard & Poor's zlepšila ratingy Ukrajiny

Standard&Poor´s
Foto: debtonation.org

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) v piatok potvrdila dlhodobý rating záväzkov Ukrajiny v zahraničnej mene na stupni CCC.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Výhľad ratingu zároveň zlepšila na stabilný z negatívneho. Stabilný výhľad odráža presvedčenie agentúry, že vláda v Kyjeve vďaka úverovému programu od Medzinárodného menového fondu (MMF) v celkovom objeme 17 miliárd USD dokáže počas nasledujúceho roka financovať svoje záväzky. Program schválený v apríli má tiež prispieť k stabilizácii zhoršujúcich sa podmienok v ekonomike.

Ratingová agentúra ocenila, že nová vláda premiéra Arsenija Jaceňuka pôsobí stabilne a relatívne súdržne. Napriek tomu však eviduje významné riziká pre čerpanie programu, a to v dôsledku geopolitického vývoja a možného prepadu ekonomiky.

Hlboká recesia by mohla vyvolať nespokojnosť verejnosti a znížiť odhodlanie vlády plniť podmienky medzinárodnej finančnej pomoci. Konflikt vo východnej časti krajiny tiež predstavuje hrozbu pre jej územnú integritu krajiny, pričom vzťahy s Ruskou federáciou zostávajú komplikované a nepredvídateľné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Standard & Poor's