Agresívny mladík zaútočil na policajtov nožmi, bol opitý

Policajt, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) – Policajný vyšetrovateľ obvinil z útoku na verejného činiteľa 20-ročného muža z okresu Zlaté Moravce. Mladíka obvinil z toho, že v pondelok 6. apríla okolo 14:00 zaútočil v obci Zavar v okrese Trnava nožmi na policajtov. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Policajnú hliadku na sídlisko Poronda si útočník sám privolal, keďže podľa jeho slov napadol svoju priateľku. Na policajtov následne zaútočil dvoma kuchynskými nožmi. Jedného z nich zasiahol do holene a spôsobil mu bodnú ranu.

„Útoky a vyčíňanie páchateľa pokračovali aj na voľnom priestranstve pred bytovkou. Privolané posily pohotovostnej motorizovanej jednotky použili na odvrátenie útoku páchateľa varovný výstrel do vzduchu a útočníka spacifikovali. Pri zákroku kládol aktívny odpor, pričom zranil ďalších dvoch policajtov,“ uviedla Kredatusová s tým, že mali ľahšie zranenia.

Muža predviedli na policajný útvar, kde ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie. Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu odňatie slobody na tri až osem rokov. Priateľku muža, ktorá bránila služobnému zákroku, riešia v priestupkovom konaní za neuposlúchnutie výzvy policajta. Obaja mladí ľudia boli pod vplyvom alkoholu. U muža zisťujú aj prítomnosť iných toxických látok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR