Aj s reumou môžete absolvovať zoskok z padáka

Tandemový zoskok
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BRATISLAVA 12. októbra (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok 12. októbra si na celom svete pripomíname Svetový deň reumatizmu, pretože na našej planéte žije až 350 miliónov ľudí s týmto ochorením.

Reuma nie je choroba len starých ľudí

Aj reumatici chcú svoj život prežiť čo najkvalitnejšie. O svojom ochorení hovoria a zdôrazňujú, že to nie je choroba len starých ľudí, ale aj malých detí, pričom včasná diagnostika je kľúčom k predchádzaniu ďalšieho nezvratného poškodenia kĺbov.

„Za posledných desať rokov sa v reumatológii veľa zmenilo a už aj lekári hovoria, že sa z ich smutného medicínskeho odboru – reumatológie – stal odbor veľkého pokroku a nádeje. Reumatici veria, že vedci objavia príčinu týchto ochorení a tým snáď aj liečebnú metódu, ako reumatický proces v organizme úplne vyliečiť,“ uviedla v tlačovej správe Jana Dobšovičová Černáková, predsedníčka Ligy proti reumatizmu SR.

Pacient s reumatoidnou artritídou je v každej tretej slovenskej rodine, preto ani Slovensko nezaostáva v podporných aktivitách.

1 000 000  krokov pre reumatikov

Boľavé kĺby nevyhnutne potrebujú pohyb. Práve preto Liga proti reumatizmu tento rok vyráža do ulíc s projektom 1 000 000  krokov pre reumatikov. Od 1. septembra do 14. októbra napĺňajú pacienti s reumou v rámci zdravej chôdze svoju métu 1 000 000 krokov pre reumatikov pod dozorom certifikovaných lektorov Nordic Walkingu.

A o tom, že aj s reumou sa dá žiť svedčí 18 ročná pacientka Natália Gogová z Dubnice nad Váhom, ktorá skočila toto leto tandemový zoskok z lietadla. „Všetko je to aj o tom, ako človek túto neľahkú výzvu – život s reumou pochopí.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom