Ak ĽS-HZDS vo voľbách neuspeje, Mečiar odstúpi

Vladimír Mečiar

RUŽOMBEROK 3. decembra (WEBNOVINY) – ĽS-HZDS by mala byť parlamentná politická strana. Povedal to dnes na tlačovej konferencii na Riadnom a nominačnom sneme strany v Ružomberku jej predseda a líder do parlamentných volieb v roku 2012 Vladimír Mečiar.

„Bolí ma stav, v akom sa Slovensko za ostatné dva roky ocitlo, kedy takmer 600-tisíc ľudí žije v ohrození chudoby. Ľudia by nemali veriť novým zoskupeniam, ktoré ich tak či tak podvedú a čaká ich podobný osud, ako ich predchodcov. Slovensko by veľa získalo, ak by sa naša strana dostala do vlády. Začala by sa robiť reálna proslovenská politika,“ uviedol Mečiar.

Na sneme podrobili kritike rodinnú politiku, oblasť zamestnanosti, rozvrat sociálnych systémov a prípravu štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorý prehlbuje sociálne rozdiely. „Na Slovensku hrozí sociálna katastrofa a systém sa stane neudržateľným. Už tu v podstate funguje sociálna eutanázia a našou ambíciou je ju zastaviť. Uchádzame sa o dôveru ľudí, keďže aj v minulosti sme dokázali stabilizovať štát v časoch krízy,“ poznamenal.

Predseda strany informoval aj o zámere, v prípade, že by sa ĽS-HZDS nedostala do parlamentu. „Ak nebudeme mať úspech vo voľbách, to znamená, že nezískame minimálne päť percent, ja osobne a všetci funkcionári vo vedení strany 11. marca končíme. Strana samozrejme nekončí, pretože sme najväčšou stranou na Slovensku. Nebude to pre nás životná tragédia, ale bola by to škoda pre Slovensko. Nemáme strany, ktoré by v sebe mali koncentrovaných toľko skúseností. Chceme zmenu pomerov,“ dodal Mečiar.

Prvými desiatim kandidátmi ĽS-HZDS sú po poradí od prvého Vladimír Mečiar, Sergej Kozlík, Katarína Tóthová, Milan Rehák, Jozef Pavúk, Ján Kovarčík, Rudolf Piták, Eva Zatková, Ján Dobrovič a Tibor Cabaj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján DobrovičJán KovarčíkKatarína TóthováMilan RehákSergej KozlíkTibor CabajVladimír Mečiar
Firmy a inštitúcie ĽS-HZDS Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko