Fico bol skontrolovať výstavbu Národného futbalového štadióna v Bratislave

Robert Fico
Premiér SR Robert Fico počas kontrolného dňa na stavenisku Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Ak má Slovensko napredovať vo futbale a dosahovať porovnateľné výsledky s výsledkami z posledných dní a mesiacov, tak musíme vybudovať kvalitnú infraštruktúru.

Výstavbu ukončia najneskôr v roku 2019

Na pondelkovom kontrolnom dni na stavenisku Národného futbalového štadióna v Bratislave to povedal premiér Robert Fico. Agentúru SITA o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Ako pripomenul úrad vlády, výstavba futbalového stánku by mala byť ukončená v roku 2018 alebo v priebehu roku 2019. „Kto si pamätá Tehelné pole, tak rodičia sem nechceli chodiť s deťmi, prostredie bolo dehonestujúce,“ povedal premiér a dodal, že verí, že nový futbalový štadión bude lákať celé rodiny nielen na futbal, ale aj na rôzne spoločenské podujatia.

Štát prispeje sumou 27 miliónov eur

Premiér sa počas návštevy staveniska poďakoval zainteresovaným, že nemali megalomanské plány s vysokou kapacitou a poznamenal, že takmer 23-tisíc miest pre divákov bude dostatočných. Robert Fico zároveň zablahoželal futbalistom k doterajším výsledkom a poprial slovenskej futbalovej reprezentácii, aby sa im darilo aj naďalej.

Úrad vlády doplnil, že celkový objem investícii na výstavbu štadióna je 75 miliónov eur, z toho štát poskytne 27 miliónov. Nový futbalový štadión bude spĺňať medzinárodné kritériá a budú sa na ňom hrať reprezentačné zápasy všetkých vekových kategórií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico