Ak Nemci uzatvoria hranice, urobia tak aj Bulhari a Rumuni

Migranti v Slovinsku
Foto: SITA/AP

Sofia 24. októbra (WebNoviny.sk) – Bulharsko, Srbsko a Rumunsko zatvoria svoje hranice, pokiaľ tak urobí Nemecko alebo niektorá ďalšia krajina za účelom zastavenia toku prichádzajúcich migrantov. Trojica štátov dnes v spoločnom vyhlásení varovala, že sa odmieta stať nárazníkovým pásmom pre uviaznutých utečencov, napísala agentúra Reuters.

Bulharský premiér Bojko Borisov to oznámil po dnešnom spoločnom rokovaní s partnermi z Rumunska a Srbska v metropole Sofia. Trojica balkánskych politikov – Borisov, Victor Ponta a Aleksandar Vučič – sa tam dnes stretla, aby sa poradila o spoločnom postupe v utečeneckej kríze pred nedeľňajším summitom lídrov Európskej únie v Bruseli.

„Trojica štátov, sme pripravení, pokiaľ Nemecko a Rakúsko zatvoria svoje hranice, nedopustiť, aby sa naše krajiny stali nárazníkovými zónami. Budeme pripravení zavrieť hranice,“ uviedol Borisov novinárom.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker zvolal na nedeľu summit lídrov niektorých členských štátov EÚ a Balkánu. Témou ich rokovania bude utečenecká kríza. „Vznikla tu potreba väčšej spolupráce, širších konzultácií a okamžitých operatívnych zákrokov,“ uviedla v stredajšom vyhlásení kancelária predsedu eurokomisie.Pozvánku na summit dostali Bulharsko, Grécko, Chorvátsko, Macedónsko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme, je diskusia k článku uzavretá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksandar VučičBojko BorisovJean-Claude JunckerVictor Ponta