Ak sa Helsinky nedohodnú s fínskou ligou, pôjdu do KHL skôr

Hokej_ilustracne
Foto: SITA

PETROHRAD 1. augusta (WEBNOVINY) – Ak by sa klub Jokerit Helsinki nedohodol s vedením SM-liigy na podmienkach odchodu „žolíkov“ do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pred sezónou 2014/2015, zástupcovia nadnárodnej súťaže by prijali tím z hlavného mesta Fínska medzi seba už v začínajúcom súťažnom ročníku.

Informoval o tom viceprezident klubu SKA Petrohrad Roman Rotenberg, ktorý je s bratom Arkadijom spolumajiteľom helsinskej haly Hartwall Areena.

Ako je známe, majiteľ Jokeritu Harry Harkimo a prezident SM-liigy Hannu Penttilä v utorok oznámili, že helsinský klub absolvuje najvyššiu fínsku súťaž aj v sezóne 2013/2014, po ktorej môže odísť do KHL. Musí však súťaži zaplatiť finančnú kompenzáciu za porušenie sponzorských zmlúv a kontraktov s televíznymi spoločnosťami.

Ak by obe strany nedospeli k dohode, Jokerit by nemusel vynechať sezónu a do KHL by sme ho prijali už teraz. Prečo sme to neurobili hneď? Nikam sa neponáhľame. Mužstvo chceme pripraviť na vstup do súťaže po každej stránke. Máme tak priestor aj na modernizáciu Hartwall Areeny – vylepšiť osvetlenie či ozvučenie,“ povedal R. Rotenberg pre Sovietskij Sport a doplnil: „Už teraz môžem na dvesto percent potvrdiť, že o rok vstúpi Jokerit do KHL. Nič tomu nebráni. Urovnaný je aj konflikt s fínskou ligou, podarilo sa nájsť kompromis.“

(SITA, fr;pp),201308010114

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jokerit Helsinki