Ak sa Líšková stane primátorkou Bratislavy, chce zabrániť výstavbe v Pečnianskom lese

Caroline Lišková
Kandidátka na primátorku Bratislavy Caroline Líšková počas tlačovej besedy KDH na tému: Obrovský podvod oproti parlamentu - Pečniansky les. A čo s tým bratislavský primátor? Bratislava, 3. september 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 3. septembra (WebNoviny.sk) – Kandidátka na post primátorky hlavného mesta SR Bratislavy Caroline Líšková chce v prípade výhry v novembrových komunálnych voľbách zabrániť výstavbe v Pečnianskom lese.

Plocha 24 hektárov

Zelená plocha je na petržalskom brehu Dunaja, oproti budove Národnej rady Slovenskej republiky na ploche 24 hektárov. Na problém so zastavaním na tomto území v pondelok na tlačovej konferencii v centrále kresťanských demokratov poukázal predseda KDH Alojz Hlina.

Pred novinármi tiež dodal, že tohto záväzku by sa mali držať všetci kandidáti na bratislavského primátora. Hlina tiež poznamenal, že ak by chceli v Pečnianskom lese v budúcnosti niečo stavať, primátor hlavného mesta SR Bratislavy by mal tomu zabrániť. Ako tvrdí, je to dôležité územie pre hlavné mesto.

Pečniansky les je v Petržalke

Predseda kresťanských demokratov v pondelok tiež poukázal na súdny spor medzi štátom a občianskym združením Človek a strom. To podľa medializovaných informácií pozemky Pečnianskeho lesa získalo výmenou za iné pozemky pri Šiatorskej Bukovinke (okr. Lučenec).

Štát sa v súčasnosti o pozemky v Bratislave medzi mostom Lafranconi a Mostom SNP súdi a chce ich získať späť, dodal Hlina.

Pečniansky les je v Petržalke. Chránený areál členia na tri zóny so 4., 3., a 2. stupňom ochrany. Územie súčasne chráni cenné zdroje pitnej vody pre Bratislavu. Agentúra SITA požiadala o stanovisko k ochrane lesa aj bratislavský magistrát.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaCaroline Líšková
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie