Ak Smer bude opäť vládnuť, Matovič vyriekne nad sebou ortieľ

Fico
Zľava: Predseda vlády SR Robert Fico a poslanec NR SR za OĽaNO Igor Matovič počas rokovania 42. schôdze Národnej rady SR o vyslovení nedôvery predsedovi vlády SR. Bratislava, 8. november 2014 Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Ak sa po najbližších parlamentných voľbách nepodarí zostaviť vládu bez Smeru-SD, predseda OĽaNO Igor Matovič prehodnotí svoje ďalšie pôsobenie v politike.

Politiku nepotrebuje na to, aby sa uživil

„Aj budúce voľby budú pre mňa rozhodnutím. Ak získame dostatočne silný mandát a podarí sa nám na Slovensku vytvoriť alternatívu bez Smeru, vtedy to budem považovať za to, že som v politike niečo dokázal. Ak sa to nepodarí, aj sám nad sebou si vyrieknem ortieľ. A nikto sa nemusí obávať, že som typ človeka, ktorý sa potrebuje prestravovať a ostať v politike do dôchodku,“ povedal pre agentúru SITA Matovič.

Do politiky podľa vlastných slov išiel preto, lebo mu prekážalo, akým spôsobom politici pristupujú k ľudom, že sú schopní ich okrádať, hoci pred voľbami im ťahali popod nos medové motúzy. Líder obyčajných ľudí zdôraznil, že nepotreboval a ani teraz nepotrebuje politiku na to, aby prežil a uživil sa.

V parlamente sú viacerí vyslúžilí politici

Podľa neho sú však v parlamente viacerí vyslúžilí politici, ktorí sa potrebujú prestravovať do dôchodku a užívať si, ako im ľudia na ulici poklonkujú. „Ja si na to nepotrpím. Nemám rád, keď ma oslovujú pán predseda. Do politiky som prišiel upratovať. Ak budem vidieť, že som ako upratovač slabý, vytvorím a odovzdám priestor iným ľuďom, aby sa to pokúsili urobiť lepšie,“ uzavrel Matovič.

Matovič pôsobí v Národnej rade SR od roku 2010. Pred voľbami v roku 2016 bude v politike šesť rokov. Viackrát kritizoval účasť dlhoročných poslancov v NR SR, nazýval ich politickými dinosaurami. Pôsobenie svojej strany zakladá na tom, že sú iní ako ďalší politici, aj do budúcna chce presadzovať projekt nezávislých obyčajných ľudí v politike.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD