Ak v USA zomrie na koronu 200-tisíc ľudí, bude to podľa Trumpa veľmi dobrá práca

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump pred nemocničnou loďou USNS Comfort. Foto: SITA/AP

Epidémia koronavírusu by v USA mohla vrcholiť zhruba o dva týždne. Odhadol to hlavný expert americkej vlády pre infekcie Anthony Fauci.

Zároveň varoval, že v dôsledku koronavírusu COVID-19 by mohlo v tejto krajine umrieť 100- až 200-tisíc ľudí. Prezident Donald Trump na nočnej tlačovej konferencii povedal, že taký počet úmrtí by znamenal, že krajina odviedla „veľmi dobrú prácu.“

Viac o téme: Koronavírus

V USA sa koronavírusom nakazilo dosiaľ takmer 143-tisíc ľudí, čo je najviac na svete. Podľa stránky Worldometer zatiaľ zomrelo 2489 Američanov. V ďalších piatich krajinách doteraz zomrelo ľudí ešte viac. Takmer 3000 ľudí je ale v kritickom alebo veľmi vážnom stave.

Nákaza sa v USA koncentruje najmä do oblasti New Yorku, na ktorý pripadá vyše 1000 úmrtí. Tamojšie média vinia zo súčasného stavu najmä prezidenta Trumpa, ktorý nebezpečenstvo nákazy koronavírusom najskôr zľahčoval. Pochybila ale celá jeho administratíva, ktorá spočiatku pristupovala k riešeniam veľmi laxne. Podľa mnohých odborníkov tak USA stratili v boji s nákazou zhruba jeden mesiac.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anthony FauciDonald Trump