Aké počasie bude cez víkend? Od trópov si na chvíľu vydýchneme, výstraha sa vráti v nedeľu

Horúčavy
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Na Slovensku si od trópov na chvíľu vydýchneme. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke, v o niečo chladnejšom vzduchu od severozápadu do našej oblasti zasahuje
tlaková výš.

V piatok ojedinele aj prehánky

Posledný deň školského roka bude jasný až polojasný a ojedinele sa môžu pri zväčšenej oblačnosti, najmä v horských oblastiach na severe Slovenska, vyskytnúť prehánky.

Najvyššia denná teplota v piatok vystúpi na 24 až 29 stupňov Celzia. Na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši bude 20 až 24 stupňov Celzia.

Na nedeľu je vydaná aj výstraha

V sobotu teploty stúpnu na 26 až 31 stupňov Celzia a na severe má byť okolo stupňov Celzia. Na nedeľu už meteorológovia vydali aj výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Od 14:00 do 18:00 platí pre Bratislavský, Košický, Trnavský a Nitriansky kraj a tiež okresy Banská Štiavnica, Detva, Lučenec, Krupina, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Trenčín, Humenné, Prešov, Snina a Vranov nad Topľou.

V týchto častiach Slovenska sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 až 34 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňujú meteorológovia.

výstraha, vysoké teploty, nedeľa
Výstraha pred vysokými teplotami je vydaná na nedeľu pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Foto: www.shmu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav