Aké sú najväčšie trendy v lustroch pre rok 2021?

1 4.jpg

Ak hľadáte pre svoj domov dizajnové svietidlá, lustre sú bez pochýb dobrou voľbou. Ide o umelecké kúsky, ktoré sa rýchlo stanú dominantou miestnosti a udajú jej charakter. Trendy pre rok 2021 navyše prinášajú rozmanité tvary, materiály a prevedenia, ktoré myslia na každý interiérový štýl.

Nadčasová klasika

Krištáľové lustre sa tešia obľube už po niekoľko stáročí, a inak tomu nebude ani tento rok. Z číreho alebo farbeného skla, kaskádové alebo v jednom výraznom tvare, lustre sú znakom elegancie a interiéru dodajú punc luxusu. Najviac vyniknú v priestranných miestnostiach s vysokými stropmi, kde má krištáľ dostatok miesta pre rozptyl svetla. Krásne sú ako lustre do obývačky, ale vynímať sa budú aj v jedálni pri slávnostnej večeri.

Geometrické tvary

Trendy v lustroch pre rok 2021 prajú aj pravidelným geometrickým tvarom. Konštrukcie moderných lustrov kopírujú tvary medových plástov, mnohostenov, špirál či kociek. Najčastejšie dotvárajú industriálne ladené interiéry, sú však aj častou voľbou dizajnérov ako minimalistické lustre do kuchyne. V trendovej čiernej matnej farbe budú štýlovo kontrastovať s dreveným nábytkom.

2 1.jpg

Inšpirované prírodou

Environmentálne témy sa premietli aj do trendov v svietidlách. Prírodné materiály a tvary inšpirované prírodou si tak určite nájdu cestu do bytu každého, kto sa zaujíma o životné prostredie. Môžete sa stretnúť s lustrami z dreva, skla, látky, tienidlami z bambusu či imitácie papiera. Svietidlá prichádzajú v podobe listov, konárov či kvapiek dažďa. Príjemne zútulnia vašu spálňu či obývačku.

3 2.jpg

Guľové lustre

Lustre tvorené viacerými veľkými guľami boli veľkým hitom minulého roka a zostávajú ním aj tento. Takéto svietidlá nájdete na trhu v prevedeniach priehľadného materiálu, priesvitného, ale dokonca i úplne nepriehľadného. Uplatnenie nájdu ako plnohodnotné lustre do obývačky, kuchyne alebo štýlové osvetlenie spálne. Minimalistické línie sa skvele dopĺňajú s okrúhlymi žiarovkami, po ktorých siaha stále viac dizajnérov a návrhárov.

4 1.jpg

Závesné lustre do spálne

Ak hľadáte zaujímavé, ale komorné svietidlo do spálne, popozerajte sa po závesných lustroch. Vašej spálni dodajú sofistikovanosť a mäkké, jemné osvetlenie. Trendom sú kvalitné lustre z matného skla zavesené po oboch stranách postele. Hodia sa do minimalistických interiérov, pri vhodnom výbere veľkosti a farebnosti ich však hravo zladíte s rôznymi štýlmi.

Pokračujúcim trendom sú aj lustre inšpirované retro dizajnom 50. – 70. rokov. Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ lustra, myslite na to, že v danej miestnosti bude centrálnym bodom. Vyberajte si preto nielen podľa svojho vkusu, ale aj veľkosti a typu miestnosti, zariadenia či farebného ladenia. Oplatí sa zvážiť množstvo svetla, ktoré do miestnosti preniká.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom