Ako oklamať testy na koronavírus? Ruský plavec sa žartom na olympiáde v Tokiu postaral o škandál

Prigoda
Ruský plavec Kirill Prigoda natočil video, ako možno oklamať testy na prítomnosť ochorenia COVID-19. Foto: www.instagram.com

Ruský plavec Kirill Prigoda sa na olympijských hrách v Tokiu nemiestnym žartom postaral o škandál. Prostredníctvom sociálnej siete Instagram zverejnil video, v ktorom ukázal, ako možno oklamať testy na prítomnosť ochorenia COVID-19. Upozornil na to poľský web sport.pl.

Do nosa si nastriekal dezinfekčný sprej

OH v japonskej metropole sa konajú v čase pandémie koronavírusu za prísnych bezpečnostných podmienok, najmä preto, že v „krajine vychádzajúceho slnka“ sa každým dňom zvyšuje počet nakazených.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Rus si na videu nastriekal do nosa dezinfekčný sprej, vďaka ktorému by mal mať následný test negatívny výsledok. Príspevok zanedlho odstránil, ale to nezabránilo tomu, aby sa postaral o nechcenú publicitu.

Hlúpy žart

„Bol to hlúpy žart. Nebolo to vôbec vtipné, čo som si uvedomil príliš neskoro,“ ospravedlnil sa 25-ročný rodák z Petrohradu a dodal, že on sám dodržiava všetky bezpečnostné normy a nemal v úmysle podporovať podvádzanie pri testovaní.

Ruskí predstavitelia už medzičasom športovca napomenuli, organizátori sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrili. Prigoda sa dosiaľ v Tokiu predstavil v semifinále na 100 m prsia, v akcii ešte bude na prsiarskej dvojstovke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom