Ako zažiť New York v Bratislave na vlastnej koži?

022_dsc_2076.jpg
Foto: Martin Kallay

BRATISLAVA 20. novembra 2018 (WebNoviny.sk) – Aký príbeh skrývajú? Práve táto otázka vám napadne pri pohľade na fascinujúce zábery, ktoré môžete vidieť v týchto dňoch v galérii  na Západnej terase Bratislavského hradu.

Miesto, kde sa mieša minulosť, súčasnosť a budúcnosť. Miesto snov, kde zmes foriem a štruktúr, farieb, príbehov a línií prezrádza fascinujúcim jazykom skutočnú podstatu americkej metropoly New York. Podstatu, ktorá vo vás vzbudí zvláštny nepokoj. S otázkou, aký príbeh skrývajú jednotlivé postavy na záberoch, zrazu chcete spoznať viac.

Tak presne toto a viac zachytáva fascinujúca výstava fotografií Martina Kállaya, ktorú v týchto dňoch môžete vidieť v priestoroch  galérie na Západnej terase Bratislavského hradu. Snímky objavujú život v New Yorku v jeho pravej podobe.  To, že fotografia často vyjadrí viac ako slová a prenikne hlbšie ako by sme chceli, môžete vidieť na vlastnej koži.

Imgl7283.jpg
Martin Kállay. Foto: Archív Martina Kállaya

Veľkoformátové fotografie, ktoré Kállay vystavuje, sa sústreďujú na systém vnútorných foriem, s jasnou líniou princípov štýlovej čistoty a výstavby obrazu. Spodobenie obrazu a skúmanie momentu sú výsledkom naštudovaného a pokojného uchopenia autorom, ktorý odstraňuje obal z povrchu, aby prenikol do podstaty zobrazovaného. New York je na jeho obrazoch živým protagonistom a spôsob, akým Martin Kállay skúma jeho dušu, sa javí ako akt skutočnej lásky,“ vyjadril sa o vystavovaných snímkach kurátor výstavy známeho slovenského fotografa, Pierluigi Solieri.

Príďte zažiť New York na vlastnej koži a odkryť jeho skutočnú podstatu.  Predajná výstava Martina Kállaya NEW YORK – Tichá osamelosť uprostred chaosu,  Silent Loneliness in the Middle of chaos, ktorú môžete vidieť každý deň do 2. 12. 2018 na Západnej terase Bratislavského hradu, v čase od 13.00 h. do 18.00 h. 

http://www.martinkallay.sk/

Natívny článok

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom