Aktivistka Greta Thunberg si na jeden deň vyskúša vedenie rozhlasového vysielania

Greta Thunberg
Environmentálna aktivistka Greta Thunberg mala emotívny a silný prejav na klimatickom summite v New Yorku. Foto: SITA/AP, Jason DeCrow

Environmentálna aktivistka Greta Thunbergová má za sebou rušný rok. Nielen, že sa úspešne preplavila z Veľkej Británie do USA, aby sa tam zúčastnila na medzinárodnej klimatickej konferencii. Nominovali ju aj na Nobelovu cenu mieru a pridali sa k nej milióny mladých ľudí na celom svete, aby spolu protestovali proti klimatickým zmenám. Teraz si 16-ročná Švédka ešte na jeden deň vyskúša aj vedenie rozhlasového vysielania.

Každý rok si BBC Radio 4 pozýva známe osobnosti, aby prevzali riadenie ranného programu Today počas vianočného obdobia. Greta je jednou z piatich osobností, ktoré vybrali tento rok. Už teraz je jasné, že priestor dostane najmä boj za záchranu planéty, ktorého sa stala symbolom.

K iným slávnym menám, ktoré sa tejto úlohy ujali v minulosti, patria napríklad britský princ Harry, americká herečka Angelina Jolie alebo zosnulý vedec Stephen Hawking.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieGreta Thunbergprinc HarryStephen Hawking