Aktivita sopky v Indonézii môže Slovákom sťažiť cestovanie

Pre výbuch sopky v Indonézii uzavreli päť letísk
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Veľvyslanectvo Slovenska v Jakarte informuje slovenských občanov, že v dôsledku sopečnej aktivity Mt. Raung na Východnej Jáve je dočasne obmedzená letecká preprava na niektorých indonézskych letiskách – Ngurah Rai International Airport na Bali, Lombok International Airport a Selaparang Airport na Lomboku a Blimbinsari Airport, Banyuwangi a Notohadinegro, Jember na Východnej Jáve. Uvádza sa tak na internetovej stránke ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Vzhľadom na nepredvídateľnosť situácie veľvyslanectvo odporúča slovenským občanom, aby v prípade potreby kontaktovali príslušnú leteckú spoločnosť alebo cestovnú kanceláriu, ktorá im poskytne aktuálne informácie a pomôže pri vybavovaní cestovných náležitostí.

Sopka Raung sa nachádza v provincii Východná Jáva a prebudila sa k životu koncom júna. Táto 3332 metrov vysoká sopka patrí medzi najaktívnejšie na Jáve. Jej posledná erupcia z minulého roku si nevyžiadala žiadne obete. V rozsiahlej ostrovnej Indonézií sa nachádza viac ako 130 činných sopiek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom