Aktualizovali rebríček slovenských škôl, zmenilo sa aj poradie najlepších gymnázií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) – Po aktualizácii rebríčkov slovenských škôl obhájila medzi základnými školami na celoslovenskej úrovni vedúcu pozíciu Základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach.

Nasleduje Základná škola T. J. Moussona 4, Michalovce a na tretej pozícii je dvojica škôl so zhodným hodnotením, a to Základná škola na ulici Slovenských partizánov v Považskej Bystrici a Základná škola Kollárova 2, Svätý Jur.

Zmeny v rebríčku gymnázií

Medzi strednými odbornými školami obhájili prvé dve miesta Obchodná akadémia v Trnave a Stredná priemyselná škola elektrotechnická na Plzenskej ulici v Prešove. Na tretie miesto postúpila Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne. Medzi gymnáziami zaznamenali tvorcovia rebríčka zmeny na čelných pozíciách.

Z tretieho na prvé miesto poskočilo bratislavské Gymnázium Jura Hronca, a naopak, z prvého na tretie miesto sa posunula Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium na Teplickej 7 v Bratislave. Druhú priečku obhájilo Gymnázium sídliace na Poštovej 9 v Košiciach. Informuje o tom webová stránka Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Informácia o výsledkoch žiakov

Rebríčky komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Tieto výsledky nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.

Rebríčky tak môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy, najmä by však mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl. Kompletné výsledky vrátane výsledkov ostatných škôl sú dostupné na stránke skoly.ineko.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy