Mintálová predviedla v semifinále najlepšiu jazdu, na majstrovstvách sveta skončila v Top 10

Eliška Mintálová
Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 19. júla 17:42

Piatkový dopoludňajší program na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove nepriniesol slovenskej výprave žiaden cenný kov.

Po semifinálových jazdách sa najväčšie nádeje vkladali do kajakárky Elišky Mintálovej, ale jej medailové šance odplavila voda už v úvode finálového vystúpenia.

Predviedla najlepšiu jazdu

Eliška Mintálová predviedla v semifinále najlepšiu jazdu spomedzi všetkých 30 pretekárok. Bránky prešla čisto a v cieli jej namerali čas 97,50 sekundy. Do finále vstupovala ako posledná, ale už v hornej časti trate chybovala a nabrala stratu desiatich sekúnd.

Následne už nedokázala skresať svoje manko a obsadila konečné desiate miesto. Z víťazstva sa tešila česká reprezentantka a úradujúca majsterka Európy Amálie Hilgertová.

Slovensko malo v disciplíne K1 žien do 23 rokov vo finále iba jedno zastúpenie, keďže medzi elitnú desiatku sa neprebojovala Simona Maceková. V semifinále nazbierala šesť trestných sekúnd, čo ju odsunulo na konečnú 23. pozíciu.

Dodok sa prepadol na 9. miesto

Finále kanoistov do 23 rokov bolo v znamení francúzskej dominancie. Z víťazstva sa tešil Nicolas Gestin, ktorý o 95 stotín sekundy zdolal svojho krajana Lucasa Roisina.

Slovenský reprezentant Martin Dodok dosiahol vo finále čas tesne pod 100-sekundovou hranicou, ale dva dotyky s bránkami znamenali prepad až na 9. miesto.

V piatkovej súťaži sa predstavil aj Marko Mirgorodský, ale ten napriek čistej jazde skončil v semifinále na nepostupovej 17. pozícii.

Juniori bez medailí

Popoludní sa v poľskom Krakove predstavili juniori, z ktorých Ľudovíť Macúš čistou jazdou ovládol semifinále disciplíny C1, ale vo finále si pripísal na konto 6 trestných sekúnd a skončil piaty 3,51 s od bronzu.

Jurajovi Mrázovi o šesť stotín ušiel postup, keď obsadil 11. miesto. Juraja Diešku klasifikovali na 18. stupienku, mal na konte štyri trestné sekundy.

Medzi juniorskými kajakárkami predviedla čistú semifinálovú jazdu Zuzana Paňková, ktorá sa prebojovala do finále z 2. pozície. V rozhodujúcej jazde išla tiež „čisto“, ale ani to jej nestačilo na zisk medaily.

Zostala pre ňu 4. priečka o 67 stotín sekundy za bronzovou americkou súperkou. Ivanu Chlebovú bez trestných sekúnd klasifikovali v semifinále na 19. poste.

Viac k osobe Eliška MintálováJuraj DieškaĽudovít MacúšMarko MirgorodskýMartin Dodok