Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky samospravny kraj_foto vlak.jpg
Foto: ZSSK

Aktuálna obsadenosť vlakov

BRATISLAVA 19. decembra 2018 (WBN/PR)

  • ZSSK vypraví 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov
  • Posilnených bude aj 16 vlakov InterCity o 23 vozňov a 2 rýchliky o 3 vozne 2. triedy
  • Nákup lístkov je možný aj cez nový responzívny e-shop a mobilnú aplikáciu Ideme vlakom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva vo vianočnom a novoročnom období zvýšený záujem cestujúcich o vlaky, a preto už tradične posilňuje dopravu. Vypravené budú 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov. Celkom 18 vybraných vlakov (16 vlakov InterCity a 2 rýchliky) bude posilnených o 26 vozňov 2. triedy. S ohľadom na technické možnosti budú posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os.

Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde zo západu smerom na východ v piatok 21. decembra 2018 a v piatok 4. januára 2019. V smere z východu na západ bude mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16) vypravený 1. januára a 7. januára 2019. Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Viac informácií o mimoriadnych rýchlikoch a posilových vlakoch nájdete tu à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-je-pripravena-na-cestovnu-horucku-dopravu-posilni.html. ZSSK navyše posilní o vozne 2. triedy aj 16 vlakov InterCity (23 vozňov) a 2 rýchliky (3 vozne). Podrobnejšie informácie sa dozviete na tomto odkaze à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-posilnuje-pred-sviatkami-vlaky-intercity.html.

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy. ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 19. 12. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

streda 19. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 94 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 52 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 53 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 88 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 95 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 89 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 69 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 52 %

štvrtok 20. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 72 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 75 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 72 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 84 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 50 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 60 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 98 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 61 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 96 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 97 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 95 %
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava-Nové Mesto 22:34 – Prešov 07:42 57 %

 

piatok 21. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 97 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 76 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 94 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 93 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 77 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 96 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 15711 Šarišan Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50 66 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 91 %
R 15713 Chopok Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57 60 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 100 %
R 613 TERMIX NIKA Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53 62 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 98 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 96 %
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava-Nové Mesto 22:34 – Prešov 07:42 70 %

 

sobota 22. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 100 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 97 %
R 811 Sitno (južná trasa) Bratislava hl. st. 08:04 – Košice 14:37 63 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 98 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 98 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 98 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 83 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 95 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 52 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 67 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 94 %
R 604 Dargov Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47 52%

 

nedeľa 23. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 58 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 69 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 63 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 93 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 98 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 75 %

 

streda 26. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 52 %
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 60 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 55 %

 

štvrtok 27. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 50 %
R 606 Liptov Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47 54 %

 

sobota 29. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 52 %

 

nedeľa 30. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 58 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 51 %

 

utorok 1. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 50 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 79 %

 

streda 2. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 59 %

 

Cestujúcej verejnosti odporúčame, aby si cestovné lístky a rezervácie miest zabezpečili v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné doklady je možné zakúpiť si nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Odporúčané články

Štátne železnice pred Veľkou nocou posilňujú spoje a vypravia aj dva mimoriadne rýchliky ZSSK počas veľkonočného obdobia posilní 27 vlakov InterCity

Neprehliadnite

Sú dôvody, aby mal expremiér Fico naďalej ochranku, uviedla ministerka Saková Video: „The Reds“ rozprášili v Lige majstrov „drakov“ z Porta a zaslúžene idú ďalej Nemocnice zvažujú vypovedanie zmlúv Všeobecnej zdravotnej poisťovni, žiadajú viac financií Študentov vyšla grilovačka ukrutne draho, za požiar musia zaplatiť ťažké milióny Polícia navrhla obžalovať českého premiéra Andreja Babiša v kauze Čapí hnízdo Foto: Ako vyzerala katedrála Notre-Dame pred veľkým požiarom? Jej vzhľad ovplyvnil aj architekt le-Duc Na ostrove Madeira havaroval autobus s turistami, najmenej 28 ich zahynulo Exprezident Peru Alan García sa zastrelil, keď ho prišla zatknúť polícia

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.