Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky samospravny kraj_foto vlak.jpg
Foto: ZSSK

Aktuálna obsadenosť vlakov

BRATISLAVA 2. januára 2019 (WBN/PR)

  • ZSSK vypraví ešte 2 mimoriadne rýchliky a 15 posilových vlakov
  • Nákup lístkov umožňuje nový responzívny e-shop a mobilná aplikácia Ideme vlakom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví v piatok 4. januára 2019 smerom na východ mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46). Opačným smerom pôjde mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16) v pondelok 7. januára 2019. Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Okrem mimoriadnych rýchlikov bude od piatka 4. januára do nedele 6. januára vypravených ešte 15 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v cestovnom poriadku. Viac informácií nájdete tu à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-je-pripravena-na-cestovnu-horucku-dopravu-posilni.html.

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy. ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

Obsadenosť vybraných vlakov počas najbližších dní (údaje aktuálne k 2. 1. 2019, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

streda 2. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 76 %
R 606 Liptov Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47 98 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 98 %
R 608 Spišan Košice 12:07 – Bratislava hl. st. 17:47 97 %
R 610 izlato.sk Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47 93 %
R 612 Albapura Košice 16:07 – Bratislava hl. st. 21:47 68 %
IC 524 Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00 61 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 72 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 91 %
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 73 %

 

štvrtok 3. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 76 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 89 %
R 610 izlato.sk Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47 53 %
R 612 Albapura Košice 16:07 – Bratislava hl. st. 21:47 62 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 57 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 61 %

 

piatok 4. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 74 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 53 %

 

sobota 5. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 75 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 51 %

 

nedeľa 6. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 66 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 50 %
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 62 %

 

Cestujúcej verejnosti odporúčame, aby si cestovné lístky a rezervácie miest zabezpečili v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné doklady je možné zakúpiť si nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Odporúčané články

Štátne železnice pred Veľkou nocou posilňujú spoje a vypravia aj dva mimoriadne rýchliky ZSSK počas veľkonočného obdobia posilní 27 vlakov InterCity

Neprehliadnite

Kiska praje budúcemu ukrajinskému prezidentovi Zelenskému úspech a silu Nezvestného dôchodcu našli mŕtveho v Levočskej Doline, polícia prípad vyšetruje ako vraždu Slovensko s ďalšou posilou z NHL, na MS v hokeji 2019 príde aj Marko Daňo Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov Putin sa vyjadril k zvoleniu Zelenského, budúcemu prezidentovi Ukrajiny gratuloval aj Trump Väzeň na úteku priletel domov a prihlásil sa na polícii, lebo ho už nebavil život na Tenerife Miliardár Povlsen prišiel pri teroristickom útoku na Srí Lanke o tri deti Klienti bánk sa sťažujú najmä na poplatky súvisiace s úvermi, ale aj na kartové a platobné transakcie

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.