Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky samospravny kraj_foto vlak.jpg
Foto: ZSSK

Aktuálna obsadenosť vlakov

BRATISLAVA 18. decembra 2018 (WBN/PR)

  • ZSSK vypraví 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov
  • Posilnených bude aj 16 vlakov InterCity o 23 vozňov 2. triedy a 2 rýchliky o 3 vozne 2. triedy
  • Nákup lístkov je možný aj cez nový responzívny e-shop a mobilnú aplikáciu Ideme vlakom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva vo vianočnom a novoročnom období zvýšený záujem cestujúcich o vlaky, a preto už tradične posilňuje dopravu. Vypravené budú 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov. Celkom 18 vybraných vlakov (16 vlakov InterCity a 2 rýchliky) bude posilnených o 26 vozňov 2. triedy. S ohľadom na technické možnosti budú posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os.

Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde zo západu smerom na východ v piatok 21. decembra 2018 a v piatok 4. januára 2019. V smere z východu na západ bude mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16) vypravený 1. januára a 7. januára 2019. Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Viac informácií o mimoriadnych rýchlikoch a posilových vlakoch nájdete tu à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-je-pripravena-na-cestovnu-horucku-dopravu-posilni.html. ZSSK navyše posilní o vozne 2. triedy aj 16 vlakov InterCity (23 vozňov) a 2 rýchliky (3 vozne). Podrobnejšie informácie sa dozviete na tomto odkaze à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-posilnuje-pred-sviatkami-vlaky-intercity.html.

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy. ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 18. 12. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

utorok 18. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 66 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 75 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 79 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 50 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 52 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 50 %

 

streda 19. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 52 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 81 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 79 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 95 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 77 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 57 %

 

štvrtok 20. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 63 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 68 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 66 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 77 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 55 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 92 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 55 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 88 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 92 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 92 %

 

piatok 21. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 91 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 69 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 92 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 90 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 68 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 94 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 15711 Šarišan Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50 61 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 85 %
R 15713 Chopok Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57 52 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 95 %
R 613 TERMIX NIKA Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53 56 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 98 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 96 %
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava-Nové Mesto 22:34 – Prešov 07:42 57 %

 

sobota 22. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 99 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 93 %
R 811 Sitno (južná trasa) Bratislava hl. st. 08:04 – Košice 14:37 51 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 98 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 98 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 813 Gemeran (južná trasa) Bratislava hl. st. 12:04 – Košice 18:37 52 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 97 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 72 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 86 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 61 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 91 %

 

nedeľa 23. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 56 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 64 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 60 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 85 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 54 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 66 %

 

streda 26. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 58 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 51 %

 

štvrtok 27. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 606 Liptov Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47 51 %

 

sobota 29. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 51 %

 

nedeľa 30. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 54 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 50 %

 

utorok 1. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 73 %

 

streda 2. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 53 %

Cestujúcej verejnosti odporúčame, aby si cestovné lístky a rezervácie miest zabezpečili v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné doklady je možné zakúpiť si nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Odporúčané články

Štátne železnice pred Veľkou nocou posilňujú spoje a vypravia aj dva mimoriadne rýchliky ZSSK počas veľkonočného obdobia posilní 27 vlakov InterCity

Neprehliadnite

Investigatívna novinárka McKeeová podľahla strelným zraneniam, polícia hovorí o teroristickom čine Kresák nevylúčil opätovnú kandidatúru na post ústavného sudcu, chce najmä očistiť svoje meno Video+foto: V Prešove mohli už deviatykrát vidieť živú krížovú cestu Volkswagen Slovakia má pred sebou kľúčový rok, v novom pláne sa sústredí na tri piliere Fedcupový súboj Slovensko – Brazília otvoria Cibulková a Alvesová Vianočný príspevok má dostať deväť z desiatich penzistov, maximálny bude vo výške 200 eur Na obnovu zhorenej katedrály Notre-Dame môžu prispieť aj Slováci Slováci majú napriek zdražovaniu bývanie naďalej cenovo dostupnejšie ako v minulosti

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.