Aktuálne stanovisko ZSSK k dopravnej situácii v súvislosti s nehodovou udalosťou 16. 2. 2019

Woman with backpack standing at railroad station platform and waiting for a train. Travel concept.
Foto: Getty Images

BRATISLAVA 18. februára 2019 (WBN/PR) – V úseku Spišské Vlachy – Margecany je nasadená náhradná autobusová doprava (NAD)

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že po nehodovej udalosti súkromného nákladného dopravcu, ku ktorej došlo 16. 2. 2019, a ktorá zneprejazdnila železničnú stanicu Krompachy, je organizácia dopravy v súčasnosti nasledovná:

  • V úseku Spišské Vlachy – Margecany je nasadená náhradná autobusová doprava (NAD). Meškanie v súvislosti s poskytovaním NAD sa odhaduje v rozsahu cca 60 min.
  • Odrieknutie vlakov v dotknutých úsekoch nepredpokladáme.
  • Štandardné diaľkové vlaky v smere Bratislava – Košice idú po stanicu Spišské Vlachy, kde je zabezpečený prestup na NAD do Margecian.
  • Súpravy vlakov zo smeru Bratislava – Košice sú „otáčané“ v stanici Spišské Vlachy a súpravy zo smeru Košice – Bratislava sú „otáčané“ v stanici Margecany.

Vlaky nočnej diaľkovej dopravy budú vedené odklonom cez Kežmarok a Plaveč.

Pre nehodovú udalosť ZSSK odriekla bez náhrady iba vlak Os 7806 (Košice 07:18 – Poprad-Tatry 09:36), a to v nedeľu 17. 2. 2019 v úseku Margecany – Poprad-Tatry.

ZSSK podľa aktuálnych informácií od správcu infraštruktúry ŽSR predpokladá, že ani v stredu
20. 2. 2019 ešte nepríde k plnohodnotnému obnoveniu dopravy.

Všetkým cestujúcim odporúčame sledovať našu internetovú stránku, resp. informovať sa
V Kontaktnom centre ZSSK na čísle 18 188. Napriek jeho personálnemu posilneniu je predpoklad, že linka môže byť v špičke preťažená, preto prosíme o pochopenie a trpezlivosť.

Viac informácií o stave infraštruktúry či o vyšetrovaní nehodovej udalosti poskytuje médiám správca železničnej infraštruktúry ŽSR à hovorca@zsr.sk.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko