Alaphilippe skončil po hromadnom páde až v priekope. Nehýbal sa a pomoc neprichádzala, opísal nešťastie ďalší cyklista (video)

Nehoda, cyklisti
Hromadná kolízia nastala 62 kilometrov pred cieľom pretekov Liége-Bastogne-Liége. Reprofoto: www.youtube.com

Elitný francúzsky cyklista Julian Alaphilippe utrpel v nedeľu na 108. ročníku pretekov Liége-Bastogne-Liége viaceré zranenia, keď pri hromadnom páde skončil až v priekope v lese. Úradujúci svetový šampión si zlomil kľúčnu kosť a dve rebrá.

Poškodené má aj pľúca

Dvojnásobný držiteľ dúhového dresu sa zaplietol do hromadnej kolízie 62 kilometrov pred cieľom. Neskoršie vyšetrenia ukázali aj poškodenie pľúc. Podľa jeho tímu Quick-Step Alpha Vinyl je Francúzov stav stabilizovaný, ale musí zostať na pozorovaní v nemocnici.

Pomoc dlho neprichádzala

Ďalší francúzsky jazdec Romain Bardet sa mu snažil pomôcť. Pre web velonews.com priznal, že sám prežíval šok.

„Síce bol Julian pri vedomí, ale nemohol nič robiť. Nehýbal sa a žiadna pomoc neprichádzala. Naozaj dúfam, že je v poriadku,“ uviedol v cieli skormútený Bardet.

Cyklistický monument vyhral Alaphilippov tímový kolega Remco Evenepoel. Dvadsaťdvaročný belgický talent unikol skupine súperov 29 kilometrov pred cieľom a stal sa prvým domácim víťazom najstaršej klasiky od roku 2011.