Albatros, sekvoja aj lalokoplutvovec. Google sa zmenil a pripomína si Deň Zeme

Google _ Deň zeme
Google sa na Deň Zeme takto zmenil.

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Albatros sťahovavý má najväčšie rozpätie krídel zo všetkých žijúcich vtákov. Aj to sa môžete dozvedieť na Google, kde nájdete aj ďalšie zaujímavosti. Ako napríklad, ktorý strom je najvyšší, alebo aká je jedna z najväčších vodných rastlín.

Google sa takto zmenil a pripomína si Deň Zeme, ktorý sa každoročne oslavuje práve 22. apríla. Jeho cieľom je pripomenúť si závislosť ľudstva na zdrojoch, ktoré nám poskytuje naša planéta. Deň Zeme upozorňuje, že tieto zdroje nie sú nevyčerpateľné a preto ich treba chrániť.

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a pripomíname si ho od roku 1970. Iniciátorom bol environmentálny aktivista a senátor USA zo štátu Wisconsin Gaylord Nelson. Neskôr sa táto iniciatíva rozšírila po celom svete a pripája sa k nej stále viac ľudí.

Skupina Earth Day Network rozhodla, že do roku 2020 bude kampaň Dňa Zeme zameraná na globálnu environmentálnu a klimatickú gramotnosť. Cieľom je zabezpečiť, aby bol každý žiak a študent na celom svete environmentálne a klimaticky gramotný, pripravený konať a uvedomele sa angažovať v rámci komunít.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google