Album Davida Bowieho z roku 2003 vyjde v marci na vinyle

David Bowie
Spevák David Bowie podľahol 10. januára rakovine. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Britský hudobník David Bowie vydá 17. marca na vinyle svoju 23. sólovú štúdiovku Reality z roku 2003.

Tento album pritom doteraz nikdy nevyšiel v tomto formáte, pretože v čase jeho pôvodného vydania bola predajnosť platní na rekordnom minime. Okrem klasickej čiernej platne sa nahrávka dostane do predaja aj v limitovanej edícii ako oranžový vinyl a priesvitný zelený.

Video: David Bowie – The Stars (Are Out Tonight)

Šesťdesiatsedemročný David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho inovátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975), či Heroes (1977). Na svojom konte má 24 sólových štúdioviek, tou zatiaľ poslednou je The Next Day (2013).

Medzi jeho najznámejšie skladby patria single Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let’s Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger). Držiteľa dvoch Grammy, dvoch Brit Awards a tiež jednej Ivor Novello Award označila v roku 2002 BBC za 29. najvýznamnejšieho Brita v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 označil za 39. najlepšieho interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Bowie