Albumový UK Chart ovládla Nicki Minaj

Nicki Minaj
Nicki Minaj Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) – Americká rapperka Nicki Minaj debutuje so svojím druhým albumom Pink Friday: Roman Reloaded (2012) na prvom mieste britského albumového rebríčka.

Pre 29-rodáčku z Trininadu je to vôbec prvá účasť v top 10, keďže jej prvý album Pink Friday (2010) sa v UK Charte dostal najvyššie na 16. priečku.

Okrem Minaj sa do prvej päťky dostali aj ďalšie dve novinky. Prvou z nich je debutová štúdiovka britského speváka a producenta Labrintha s názvom Electronic Earth (2012) na druhej priečke.

Na štvorke zas debutuje nahrávka Music Rox! (2012) od postavičiek online hry pre deti s názvom Moshi Monsters. Na tretie miesto medzi Labrintha a Moshi Monsters sa dostala Adele s albumom 21 (2011), ktorej pred týždňom patrila štvrtá priečka.

Prvú päťku aktuálne uzatvára ďalšia domáca speváčka Emeli Sandé s debutovou štúdiovkou Our Version Of Events (2012), ktorý oproti predchádzajúcemu vydaniu UK Chartu klesla o dve priečky.

Prepad zaznamenala aj Madonna s jej 12. albumom MDNA (2012), ktorý po minulotýždňovom debute na vrchole klesol až na siedme miesto. Do top 10 sa dostala ešte jedna novinka – waleská rocková kapela Lostprophets s nahrávkou Weapons (2012) na deviatej priečke. Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Nicki Minaj – Pink Friday: Roman Reloaded

https://www.youtube.com/watch?v=3PsYmQ-C3Ks

Britský rebríček albumov (1. apríla 2012 – 7. apríla 2012):

1. Nicki Minaj – Pink Friday: Roman Reloaded

2. Labrinth – Electronic Earth

3. Adele – 21

4. Moshi Monsters – Music Rox!

5. Emeli Sandé – Our Version Of Events

6. David Guetta – Nothing But The Beat

7. Madonna – MDNA

8. Jessie J – Who You Are

9. Lostprophets – Weapons

10. Ed Sheeran – +

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David GuettaEd SheeranEmeli SandéJessie JNicki Minaj