Alex Molčan na US Open dohral, v 3. kole dvojhry nestačil na favorizovaného Schwartzmana

Alex Molčan
Slovenský tenista Alex Molčan počas zápasu 3. kola dvojhry mužov na US Open proti Argentínčanovi Diegovi Schwartzmanovi. New York, 3. september 2021. Foto: SITA/AP

Slovenský tenista Alex Molčan skončil svoje účinkovanie na US Open v 3. kole dvojhry. Debutant na grandslamovom turnaji nestačil na favorizovaného Argentínčana Diega Schwartzmana a turnajovej jedenástke podľahol 4:6, 3:6, 3:6.

Úspešný kvalifikant vyhral v New Yorku päť zápasov a v rebríčku ATP by sa mal posunúť zo 138. na 116. priečku.

V 3. kole skončil svoje účinkovanie vo Flushing Meadows Grék Stefanos Tsitsipas. Svetový hráč číslo tri a finalista tohtoročného Roland Garros podľahol mladému Španielovi Carlosovi Alcarazovi po vyše štvorhodinovom boji 2:3 na sety.