Alex Vargas a Ah! Kosmos na Pohode napokon nevystúpia

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra druhého dňa 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 10. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Dánsky hudobník a spevák Alex Vargas a turecká dídžejka a producentka Ah! Kosmos sa napokon nepredstavia na 20. ročníku multižánrového festivalu Pohoda.

Organizátori podujatia, ktoré sa bude konať od 7. do 9. júla na trenčianskom letisku, o tom informovali prostredníctvom oficiálnej webstránky www.pohodafestival.sk. Podľa manažmentu 28-ročného interpreta je dôvodom jeho neúčasti nečakaná lukratívna ponuka, ktorá sa koná v čase Pohody.

Rodáčka z Istanbulu, ktorá sa mala v rámci projektu Red Bull Music Academy predstaviť spolu s českou speváčkou Never Sol, zas nevystúpi zo zdravotných dôvodov. Never Sol sa teda predvedie na Red Bull Music Academy Stagei sólovo.

Účasť na Pohode už skôr potvrdili The Prodigy, Sigur Rós, PJ Harvey, James Blake, Flying Lotus, DJ Shadow, Róisín Murphy, Parov Stelar, The Vaccines, Nina Kraviz, Gogol Bordello, Savages, Odesza, Ernest Ranglin & Friends, Nederlands Dans Theater II, Polica, Spor, Easy Star All-Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Lola Marsh, Public Service Broadcasting, Vaults, Astronautalis, Hollie Cook, Chicks on Speed, Anna Meredith, Ester Rada, Digital 21 + Stefan Olsdal, My Baby, Alex Vargas, Bazzookas, Honeyblood, HO99O9, The Moonlandingz, Eagulls, Kiran Leonard, Max Jury, Mbongwana Star, Xenia Rubinos, Sonido Gallo Negro, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, K-X-P, Ash Koosha, Hańba!, Oratnitza, It’s Everyone Else, The Ills, Max Bazowski, Bulp, Núku, Rafo & Pure, Saténové Ruky, Billy Barman, The Tap Tap, Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders, Rozpor, Landless, Lifecutter, Jana Kirschner, B-complex, Walter Schnitzelsson, David Koller, Bjarki, Lenka Dusilová & Baromantika, Longital Suita, Midi Lidi, DJ Vec, Zrní a Janáčkova filharmonie Ostrava, Robot Koch, Liburn Jupolli alebo Skee Mask.

Alex Vargas

začínal v anglickej kapele Vagabond, s ktorou vydal album You Don’t Know The Half Of It (2009). Formácia, ktorá vystúpila na festivaloch Glastonbury či T in the Park, ukončila činnosť v roku 2010. Vargas následne pokračoval v sólovej kariére, ktorú odštartoval v roku 2003 pod rodným menom Alexander Vargas Blay s nahrávkou Rookie. Spolupracoval na albume We Are All We Need (2015) skupiny Above & Beyond. Na konte má aj EP nahrávky Howl (2013) a Giving Up the Ghost (2016).

Ah! Kosmos

, vlastným menom Başak Günak, debutovala v roku 2013 EP nahrávkou Flesh. Mladá dídžejka na ňu o dva roky neskôr nadviazala albumom Bastards. V roku 2014 sa zúčastnila na projekte Red Bull Music Academy v Tokiu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.pohodafestival.sk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanDavid KollerJames BlakeJana KirschnerJane FondaLenka DusilováMilan LasicaWalter Schnitzelsson