Alexander Slafkovský je v C1 svetovou dvojkou rebríčka ICF, v prvej šestke sú traja Slováci

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 17. septembra (WebNoviny.sk) – Čerstvý víťaz Svetového pohára Alexander Slafkovský je na druhom mieste medzi singlkanoistami v septembrovej edícii rebríčka vodných slalomárov podľa Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF).

Medzi kajakármi lídrom Kauzer

Lídrom kategórie C1 je Nemec Sideris Tasiadis, tretia priečka patrí Slovincovi Benjaminovi Savšekovi. V prvej šestke sú spomedzi Slovákov aj štvrtý Matej Beňuš a šiesty Michal Martikán.

Medzi kajakármi je lídrom Slovinec Peter Kauzer pred Čechmi Vítom Přindišom a Jiřím Prskavcom, najlepší Slovák Jakub Grigar je jedenásty. Martinovi Halčinovi patrí 33. a Andrejovi Málekovi 45. pozícia.

Dukátová má „zmrazený“ ranking

V ženskej kategórii K1 vedie Nemka Ricarda Funková pred Austrálčankou Jessicou Foxovou a Španielkou Maialen Chourrautovou.

Slovenka Jana Dukátová pauzuje na materskej dovolenke, ale aj tak je na piatom mieste. To vďaka „zmrazeniu“ jej výsledkov z predchádzajúcich sezón. Eliška Mintálová obsadzuje tridsiate šieste a Elena Kaliská 39. miesto.

V kategórii C1 je líderkou Jessica Foxová a tri najlepšie Slovenky sa nachádzajú v tretej desiatke. Najlepšia z nich Soňa Stanovská je dvadsiata druhá, Monike Škáchovej patrí 24. a Simone Macekovej 25. pozícia. Informuje o tom oficiálny web canoe.sk v sekcii Divoká voda.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýAndrej MálekElena KaliskáEliška MintálováJakub GrigarJana DukátováMartin HalčinMatej BeňušMichal MartikánMonika ŠkáchováSimona MacekováSoňa Stanovská