Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aliancia
Zľava: Hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromik a člen petičného výboru Tomáš Kováčik. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
27. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Aliancia zopakuje referendum o rodine, ak prvé nevyjde

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) – V prípade neúspechu referenda o ochrane rodiny, ktoré vo štvrtok vyhlásil prezident Andrej Kiska, je Aliancia za rodinu pripravená zorganizovať petíciu za ďalší plebiscit.

“Samozrejme, je tu čas, priestor o tri roky usporiadať referendum znova. Myslíme, že táto téma bude aj o tri roky rovnako aktuálna ako pred sto či tisíc rokmi,” vyhlásil vo štvrtok hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík. Dúfajú však, že to nebude potrebné.

Obrazom: Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o rodine

Aliancia spustí kampaň, cenu neprezradila

Výsledky referenda sú podľa ústavy platné, ak sa na ňom zúčastní nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda. Aliancia za rodinu očakáva, že téma referenda spôsobí v spoločnosti diskusiu a osloví veľa ľudí, ktorí začnú o rodine premýšľať. “Úspechom je už to, že sa hovorí o rodine,” vyhol sa Chromík priamej odpovedi na otázku, či očakávajú vysokú účasť. Termín plebiscitu však Aliancii za rodinu vyhovuje a dúfajú, že umožní čo najväčšiemu počtu ľudí zúčastniť sa na ňom.

Aliancia spustí pred referendom kampaň. Koľko bude stáť, ešte Chromík nevedel povedať. “Keďže nie sme podporovaní žiadnymi vládami, bude stáť toľko, koľko peňazí nám ľudia podarujú a bude stáť veľa hodín dobrovoľníckej práce,” konštatoval. Náklady kampane zverejnia až po referende.

Referendum podľa Chromíka nepatrí na ústavný súd

Prezidentove pochybnosti o referendových otázkach považuje Chromík za jeho osobný názor. “Aj my si ponechávame svoj názor, že referendum nepatrí na ústavný súd, toto rozhodovanie patrí do rúk ľuďom.” Ústavný súd podľa neho potvrdil, že otázky nikoho nediskriminujú. “Tieto otázky neberú nikomu žiadne práva, ale hovoria o výnimočnosti rodiny a deťoch,” ukončil hovorca aliancie.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok vyhlásil referendum o ochrane rodiny, konať by sa malo 7. februára budúceho roku. REAKCIE prezidenta, Romany Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum, cirkvi či politikov

SA DOČÍTATE TU.

Odporúčané články

Kiska vyhlásil referendum o rodine, bude mať tri otázky Prezident Kiska dostal verdikt ústavného súdu o referende

Témy

Diskusia

slniečko normálnym rodinám absolútne nič nehrozí, normálne rodiny sa vedia postarať o seba aj o svoje deti, normálne rodiny by radšel 6 miliónov eur darovali školám. Aliancia za rodinu, nech sa radšej stará o extrémnu slovenskú rozvodovosť, lebo to deťom škodí... si nečlovek a nie človek, ako klameš nickom! Aspoň podľa názorov čomu veríš veriaci, keď si namýšľaš, že Boh nejestvuje? veď si adoptuj tie deti. Ak si naozaj človek... mates Vieš, problém je v tom, že v referende sa pýtajú na tvoj názor...ak bude referendum neúspešné, teda nebude podľa ich predstáv, tak ho urobia znova....teda ti priamo do tváre povedali, že ich tvoj názor absolútne nezaujíma...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...