Baránik podstúpil test na koronavírus, strana SaS označila tvrdenia Vážneho za klamstvo Smeru-SD

Alojz Baránik
Poslanec NR SR za stranu SaS Alojz Baránik. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
  • aktualizované 25. marca, 14:07

Poslanca Národnej rady SR (NR SR) za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Alojza Baránika testovali, no ochorenie Covid-19 sa u neho nepotvrdilo. Plénum NR SR o tom informovala predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Cigániková (SaS). Šéf parlamentu Boris Kollár z hnutia Sme rodina zároveň posunul rokovanie parlamentu na 13:00.

Ľubomír Vážny zo Smeru – sociálnej demokracie v utorok v pléne povedal, že Baránik má byť infikovaný koronavírusom. Strana SaS, ktorej je Baránik členom, však ešte v ten deň túto informáciu poprela.

„Test na koronavírus poslanca za SaS Alojza Baránika je negatívny. Tvrdenia, že má koronavírus sa ukázali len ako ďalšie klamstvo Smeru. Celá kauza vznikla len z dôvodu opatrnosti Alojza Baránika,“ píše sa v stanovisku strany SaS.

Viac o téme: Koronavírus

„Člen rodiny poslanca NR SR za SaS Alojza Baránika má príznaky choroby, ktoré niektoré zdroje považujú za príznak koronavírusu. Alojz Baránik preto preventívne ostal doma v karanténe a nezúčastnil sa na utorkovom rokovaní NR SR. Alojz Baránik zároveň požiadal o otestovanie v najbližších dňoch,“ objasnil v utorok pre agentúru SITA Ondrej Šprlák z komunikačného oddelenia SaS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz BaránikBoris KollárJana CigánikováĽubomír VážnyOndrej Šprlák
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SD