Alojz Hlina chce svojou stranou osloviť voličov Smeru

Alojz hlina
Nezaradený poslanc NR SR Alojz Hlina. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý zakladá stranu Občania, ráta s tým, že by jeho strana kandidovala vo voľbách v koalíciách s inými stranami.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, otvorene hovorí a deklaruje, že bude mať záujem sa spojiť vo forme koalície s politickým subjektom, s ktorým si zadefinuje pravidlá.

„Je iné či doplávate do prístavu na nafukovačke a iné, či priplávate do prístavu, lietadlová loď to nebude, taký krížnik,“ vyhlásil Hlina s tým, že chce hľadať spôsoby kooperácie, koalícií a ďalších dohôd.

Podľa Hlinu nie je jedno v politike, či ide len o jednu osobu, alebo niekto predstavujete určitú skupinu hodnotovo zameraných ľudí, ktorí sa združili. „Ja som realista. Máme reálny odhad, aký výsledok vieme urobiť vzhľadom na okolnosti a ten nám hovorí, že sa potrebujeme s niekým spojiť do koalície. A to je presne to, o čo sa budeme snažiť,“ povedal Hlina s tým, že aby aj človek, ktorý bude chcieť zvoliť jeho stranu, nemal pocit, že to je zbytočné, lebo mu prepadne hlas.

Hlina nechce svojou novou stranou preberať voličov existujúcich pravicových strán. „Nikto by sa z toho ani netešil, že to robíme. To nie je ani náš zámer,“ zdôraznil. Hlina sa chce zamerať na oslovenie tých ľudí, ktorí teraz volia Smer a tých je strašne veľa. „Pokúsime sa ich osloviť v tom, že sa to dá robiť ináč. Chápem emócie, pre ktoré volia Smer a tam vidím veľký potenciál. A v tom vidím aj náš koaličný potenciál do budúcnosti, že keď my budeme vedieť osloviť skupinu iných voličov, tak vtedy máme význam,“ vyhlásil. Význam by podľa Hlinu nemala jeho strana vtedy, ak by prerieďovala existujúce elektoráty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz Hlina
Firmy a inštitúcie SMER-SD