Alojz Hlina má na krku trestné oznámenie za útok na Martvoňa

Hlina
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Poslanec za Smer-SD Anton Martvoň v pondelok podal trestné oznámenie na nezaradeného poslanca Alojza Hlinu, ktorý ho začiatkom septembra pri prerokúvaní novely zákona o súdnych exekútoroch fyzicky napadol v rokovacej sále parlamentu.

Hlina bude čeliť trestnému oznámeniu za útok na verejného činiteľa a výtržníctvo.

„Zrušili sme poslaneckú imunitu. Pán Hlina musí niesť zodpovednosť za svoje činy, rovnako ako všetci ostatní bežní ľudia. Poslanecký mandát dnes už nikoho nechráni. Fyzické útoky sú neprijateľné v živote ako takom, nielen v pléne NR SR. Ak chceme viac slušnosti v spoločnosti, musíme ísť príkladom,“ povedal Martvoň.

Trestné oznámenie podal podľa vlastných slov aj ako upozornenie pre všetkých 20-tisíc poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev, ktorých rokovania sa niekedy vedú v rovnako vypätej atmosfére ako v národnom parlamente.

Hlina napadol Martvoňa počas prednášania faktickej poznámky, ten vtedy hovoril o tom, že Hlina kritizuje exekútorov, ktorí chcú očistiť a zlepšiť fungovanie svojho stavu a pritom sám zbohatol na predávaní alkoholu mladistvým.

Hlina k nemu pristúpil a zhodil ho zo stoličky. Nezaradený poslanec podľa vlastných slov na Martvoňa nezaútočil. „Keby som ho napadol, ležal by na áre,“ vravel. Hlina vysvetlil, že len konal ako muž a slobodný občan brániaci svoje práva. Martvoňovi Hlina vyčíta, že žije vo svete, kde môže urážať a pokorovať ženy.

Hlina sa za útok na Martvoňa už ospravedlnil všetkým poslancom s výnimkou samotného Martvoňa. Zároveň začiatkom októbra podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na Martvoňa za trestný čin vydierania.

Video: Alojz Hlina zhodil zo stoličky Antona Martvoňa

„Páchateľ Anton Martvoň sa tohto konania dopustil tak, že núti poškodeného, aby niečo konal – t.j. verejne sa ospravedlnil jeho osobe, inak bude trestne stíhaný,“ vysvetlil Hlina v oznámení. Martvoň sa predtým vyslovil, že na Hlinu podá trestné oznámenie za fyzický útok na jeho osobu, ak sa mu Hlina verejne neospravedlní do začiatku októbrovej schôdze parlamentu.

Martvoň s podaním oznámenia najprv váhal, nevedel posúdiť, či pri Hlinovom útoku išlo o skrat, alebo úmysel. Po Hlinovom trestnom podaní je podľa Martvoňa jasné, že Hlina sa mu usiluje dlhodobo škodiť. Hlinovým útokom na Martvoňa sa zaoberal aj mandátový a imunitný výbor, konštatoval stav legislatívnej núdze, prípad zatiaľ nedoriešil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaAnton Martvoň