Alojz Hlina podporí vo voľbách Freša, má však podmienku

Alojz hlina
Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina sa vzdá kandidatúry na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a podporí kandidáta Pavla Freša (SDKÚ-DS), má však jednu podmienku.

„Samozrejme, pán Frešo môže povedať, že ho moja prípadná podpora vôbec nezaujíma, ale v prípade, že áno, podmienka je nasledovná: Pán Frešo si urobí poriadok na svojej kandidátke poslancov a do volieb do Bratislavského samosprávneho kraja za poslanca nebude kandidovať doterajší podpredseda kraja a poslanec pán Ivo Nesrovnal,“ uviedol Hlina.

Hlinovi prekážajú údajné výroky Iva Nesrovnala (SDKÚ-DS) na zasadnutí mestského zastupiteľstva. „Ivo Nesrovnal by bol už dávno Mr. Nobody v každej slušnej krajine s politickou kultúrou po jeho výrokoch na zasadnutí mestského zastupiteľstva – “…načo súťaž? Súťaž nie je potrebná, oni sú elita ….,“ hovorí Hlina.

Podľa Hlinu nemôže nik od neho očakávať, že podporí niekoho, kto bude mať v tíme človeka, „ktorý pri rozhodovaní o budúcnosti mestského majetku nepotrebuje súťaž, človeka, ktorý určuje to, kto je v našom meste elita.“

Bratislavský krajský predseda SDKÚ-DS Milan Trstenský sa Hlinovi poďakoval za podporu Pavla Freša. „Vážime si, že pána Freša považuje za najlepšieho kandidáta,“ povedal Trstenský. Doplnil, že v SDKÚ-DS rozhodnú o kandidátke na poslancov členovia miestnych zväzov v primárnych voľbách.

Voľby do vyšších územných celkov, v ktorých občania rozhodnú o predsedoch a poslancoch kraja na ďalšie štvorročné obdobie, sa uskutočnia 9. novembra. V Bratislavskom kraji okrem súčasného predsedu kraja Pavla Freša oznámila kandidatúru aj europoslankyňa a poslankyňa zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD) aj bývalý člen SaS a exminister kultúry Daniel Krajcer (NOVA).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaDaniel KrajcerMilan TrstenskýPavol Frešo