Alojz Hlina posiela rómske deti do obytných kontajnerov

Alojz Hlina
Alojz Hlina vidí riešenie rómskej otázky vo vzdelávaní v obytných kontajneroch. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Ministerstvá vnútra a obrany by mali podľa poslanca Národnej rady SR za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Alojza Hlinu poskytnúť obytné kontajnery pre Rómov.

Ako uviedol dnes pred novinármi, netreba čakať na to, kým prídu peniaze na stavbu škôl, ale ak chcú ministerstvá pomôcť rýchlo a hneď, tak môžu.

„Môžu ich zajtra umiestniť v rómskej osade a pozajtra sa v nich môže učiť. Ak je teda skutočným zámerom pomôcť, treba konať rýchlo,“ vyhlásil Hlina.

Čím skôr sa deti dostanú do systému vzdelávania, tým lepšie pre ne i pre spoločnosť. Reakcie ministerstiev na takúto iniciatívu budú pre Hlinu signálom, nakoľko existuje ochota problém riešiť, alebo nakoľko je to marketingový produkt.

Podľa Hlinu rómsky problém spadá skôr pod ministerstvo sociálnych vecí ako pod rezort vnútra. Hlina čakal so svojim vystúpením na prvé výstupy rómskej reformy a tie majú podľa neho formálne i obsahové nedostatky. Kritizoval, že reforma nepočíta s projektom mobilnej škôlky.

Splnomocnencom vlády pre rómsku komunitu je Hlinov kolega z poslaneckého klubu OĽaNO Peter Pollák. Ten rómsku reformu predstavoval spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaPeter Pollák