Amanda Bynes sa pre psychické problémy nezúčastnila na súde

Amanda Bynes
Americká herečka Amanda Bynes. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Americká herečka Amanda Bynes vraj nebola dostatočne mentálne zdravá, aby sa 24. septembra zúčastnila na súde, kde sa prerokovávalo jej šoférovanie pod vplyvom omamných látok.

Podľa jej právnika Richarda Huttona by 27-ročná herečka údajne nedokázala plne rozumieť procesu, informoval portál TMZ. Sudca sa tak rozhodol posunúť prípad súdu pre duševne chorých.

Bynes je od 24. júla v psychiatrickej liečebni, kam sa dostala po tom, ako založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks.

Herečku tam najprv poslala polícia na 72-hodín, keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba aj iných. Po uplynutí tejto doby sudca rozhodol, že zostane na psychiatrii ešte dva týždne.

Následne súd predĺžil jej pobyt v liečebni o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn. Tá sa bude starať o základné potreby svojej dcéry do 30. septembra, pričom prevezme aj kontrolu nad jej financiami. O ďalšej budúcnosti herečky bude súd rozhodovať 27. septembra.

Obrazom: Americká herečka Amanda Bynes

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v poslednom období problémy aj so zákonmi. Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu. Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu. Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku. Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Nasledujúcu noc strávila vo väzbe. Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku však nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes