Amanda Bynes strávi na psychiatrii možno celý rok

Bynes
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Americkej herečke Amande Bynes, ktorá trpí psychickými problémami, hrozí, že bude musieť zotrvať v psychiatrickej liečebni až rok. Informoval o tom portál TMZ, podľa ktorého o tom rozhodol súd.

O predĺženie liečenia vraj požiadali lekári, ktorí sa o Bynes v zariadení starajú. Zároveň sa vzdali aj práva rozhodovať o herečkinej liečbe, pričom právomoc od nich prevzala jej matka Lynn.

Tá je momentálne jej dočasnou poručníčkou. Podľa zdroja z herečkinho okolia je nepravdepodobné, že Bynes strávi v liečebni až rok. Údajne sa tam zdrží 60 dní a potom sa presunie do domu svojej matky.

Dvadsaťsedemročná Bynes je na psychiatrii od 24. júla, keď založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks. Herečku najprv poslali na 72-hodinový nedobrovoľný pobyt na psychiatriu, keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba alebo iných.

Obrazom: Herečka Amanda Bynes

Po uplynutí 72 hodín sudca rozhodol, že herečka zostane na psychiatrii ešte dva týždne. Následne súd predĺžil jej pobyt v nemocnici o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn. Tá sa bude starať o základné potreby svojej dcéry do 30. septembra, pričom prevezme aj kontrolu nad jej financiami.

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v poslednom období problémy aj so zákonmi. Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu.

Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu. Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku. Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu.

Nasledujúcu noc strávila vo väzbe. Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku však nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes