Američania majú istotu štvrťfinále, Slovinci opúšťajú elitu

Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji
Americký útočník Brock Nelson v súboji so Slovincom Alešom Krajncom počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 10. máj 2015. Foto: SITA/AP

OSTRAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovinska ako nováčik na 79. majstrovstvách sveta v Česku nezískali v šiestich dueloch ani bod a je isté, že o rok sa nepredstavia medzi elitou.

Zverenci trénera Matjaža Kopitara v nedeľu popoludní nestačili na výber USA 1:3 a definitívne si v ročníku 2015/2016 zahrajú v A-skupine I. divízie MS. Mužstvo USA si zabezpečilo istotu prieniku do štvrťfinále.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Proti Američanom nezaostával slovinský výber výraznejšie, po streleckej stránke to bol tiež vyrovnaný duel. Rozdielom bola efektivita oboch súperov. Kým Slovinci prekonali Hellebuycka iba raz – v 27. minúte sa presadil Mušič, výber USA našiel recept na gólmana Kristana trikrát. V prvej tretine dvakrát skóroval Nelson (raz v presilovke), v úvode tretej časti sa do streleckej listiny zapísal mladík Eichel. Slovinci to skúšali v závere aj v power-play, no skóre sa už nezmenilo.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji

Výsledok: B-skupina (Ostrava)
Slovinsko – USA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Mušič (Ograjenšek, Pretnar) – 5. Nelson (Reilly, T. Lewis), 17. Nelson (Faulk, T. Lewis), 42. Eichel (Nelson, T. Lewis)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Gofman (Rus.) – Tošenovjan (ČR), Semjonov (Est.) , 8202 divákov

8. Slovinsko 6 0 0 0 6 8:22 0 – istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.