Američania na MS v hokeji spustili víťaznú gólovú kanonádu, Kórejčanom slabne šanca na postup

Denmark Hockey Worlds
Zápas USA a Kórey počas MS v hokeji 11. mája 2018

KODAŇ 11. mája (WebNoviny.sk) – Americká hokejová reprezentácia si na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku pripísala ďalšie tri body, v piatkovom zápase základnej B-skupiny v Herningu si podľa predpokladov poľahky poradila s výberom Kórejskej republiky 13:1.

Šok na úkor favorita

Dominanciu víťazný tím potvrdil nielen gólmi, ale aj pomerom striel 57:13. Američania z piatich duelov na turnaji získali trinásť bodov a už len matematicky môžu prísť o štvrťfinálovú miestenku, Kórejčanov pravdepodobne neminie vypadnutie z elitnej kategórie.

Začiatok stretnutia priniesol šok na úkor favorita. Na trestnú lavicu si sadol americký útočník Johnny Gaudreau a v presilovke otvoril skóre An Čin-hi, ktorý za Scotta Darlinga poslal odrazenú strelu Kim Sang-wua. Inkasovaný gól Američanov naštartoval a spustili očakávanú gólovú kanonádu.

Presné zásahy

Ešte v prvej tretine dosiahli štyri presné zásahy, keď na 1:1 vyrovnal Anders Lee, v presilovkách o dvoch korčuliarov Matta Daltona prekonali Patrick Kane a Charlie McAvoy a McAvoy skóroval aj v rovnovážnom stave.

V druhej tretine sa v oslabení presadil Derek Ryan, v rovnovážnom stave Blake Coleman, v presilovke o jedného hráča Patrick Kane a vo výhode o dvoch korčuliarov Cam Atkinson. Už po šiestom inkasovanom góle putoval do kórejskej bránky Pak Song-če, ktorý nahradil Daltona. Konečnú podobu výsledku dali v III. tretine gólmi Tage Thompson, Cam Atkinson, Neal Pionk, Derek Ryan a Sonny Milano.

Tím USA najbližšie v nedeľu o 16.15 h nastúpi proti výberu Nórska, ázijský tím čaká už v sobotu v rovnakom čase domáce Dánsko.

Majstrovstvá sveta 2018 v ľadovom hokeji (B-skupina)

• Herning

USA – Kórejská republika 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)
Góly: 9. A. Lee (D. Larkin, J. Gaudreau), 13. P. Kane (J. Gaudreau), 14. McAvoy (P. Kane, J. Gaudreau), 20. McAvoy (Kreider, D. Larkin), 24. D. Ryan (Martinez), 28. Coleman (Martinez, C. White), 29. P. Kane (McAvoy), 33. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 46. T. Thompson (Milano), 47. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 50. Pionk (Butcher), 52. D. Ryan (DeBrincat, Pionk), 59. Milano (Debrincat, T. Thompson) – 6. An Čin-hi (Kim Sang-wu, Kim Won-džun)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 5:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Sjöqvist (Švéd.), Wehrli (Švaj.) – Lhotský (ČR), Suominen (Fín.)