Američania porazili Nemcov na MS v hokeji 2018 a sú na čele tabuľky B-skupiny

USA vs Nemecko, MS v hokeji 2018
Americký hokejista Cam Atkinson, vľavo, oslavuje svoj prvý gól na MS v hokeji 2018 Foto: SITA/AP

KODAŇ 7. mája (WebNoviny.sk) – Reprezentanti USA zvíťazili nad hokejistami Nemecka 3:0 v pondelňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Američania triumfovali aj v treťom stretnutí v základnej skupine, predtým si poradili s Kanaďanmi 5:4 po samostatných nájazdoch a s domácimi Dánmi 4:0. Nemci na tohtoročnom svetovom šampionáte ešte neuspeli, v doterajšom priebehu turnaja si pripísali 2 body za nezdary po samostatných nájazdoch proti Nórom (4:5), resp. Dánom (2:3).

V úvodnej tretine predviedli obe mužstvá útočný hokej. Vo veľkých šanciach sa ocitli americkí útočníci Cam Atkinson a Alex DeBrincat, skvelými zákrokmi sa prezentoval nemecký brankár Nicklas Treutle. Pre 27-ročného gólmana Norimbergu to bol vôbec premiérový zápas na MS.

Druhá časť zápasu nevyšla Nemcom podľa predstáv, až päťkrát sedeli na trestnej lavici. Práve v presilových hrách strelili hráči USA prvé dva zásahy. Prvý gól na šampionáte strelil v 31. minúte útočník Patrick Kane, na 2:0 pre USA zvýšil Derek Ryan.

Spolupráca hráčov z Chicaga Blackhawks viedla k tretiemu gólu pre zámorský tím, keď po Kanovej prihrávke skóroval v 51. min DeBrincat. V závere stretnutia si Američania postrážili víťazstvo, brankár Keith Kinkaid si pripísal druhé čisté konto po sebe.

Najbližší duel čaká Američanov vo štvrtok o 16.15 h proti Lotyšom, Nemecko nastúpi v stredu o 16.15 h proti Kórejskej republike.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

• Herning

USA – Nemecko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 31. P. Kane (Gaudreau, Atkinson), 33. D. Ryan (P. Kane, Hughes), 51. DeBrincat (P. Kane)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Rantala (Fín.) – Sormunen (Fín.), Otmachov (Rus.), 10 301 divákov