Američania varovali pred teroristickými útokmi v Európe

Brusel
Foto: SITA/AP

WASHINGTON 22. novembra (WebNoviny.sk) – Spojené štáty varovali svojich občanov pred možnými teroristickými útokmi v Európe počas vianočných sviatkov. Ministerstvo zahraničných vecí v pondelok na svojej stránke uviedlo, že má „vierohodné informácie“ o útokoch, ktoré plánujú teroristické organizácie Islamský štát (IS), al-Káida a ich odnože.

Občanom USA preto rezort diplomacie podľa agentúr Reuters a DPA odporúča, aby boli opatrní pri návšteve masových podujatí, ako sú rôzne festivaly či trhy pod holým nebom. Ak je to možné, takýmto miestam je lepšie sa vyhnúť. Američania by mali byť ostražití aj pri prehliadkach turistických atrakcií a v prostriedkoch verejnej dopravy. To isté platí aj pre miesta konania bohoslužieb, reštaurácie a hotely.

Teroristi môžu podľa ministerstva využiť širokú škálu taktík, použiť konvenčné i nekonvenčné zbrane a zamerať sa na verejné aj civilné ciele. Ministerstvo pripomenulo, že extrémisti už vykonali útoky v Belgicku, Francúzsku, Nemecku a Turecku. Americké ministerstvo zahraničných vecí zverejňuje takéto varovania pravidelne. To aktuálne platí do 20. februára 2017.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Al-KájdaIslamský štát