Najkrajšie momenty prvého dňa majstrovstiev sveta
1
1. 05. 2015 18:42 Hokej od SITASITA Diskusia

Američania zaskočili Fínov, Rusi presvedčivo zdolali Nórov

OSTRAVA 1. mája (WEBNOVINY) – Hokejoví reprezentanti USA zaskočili úradujúcich vicemajstrov sveta Fínov a v úvode 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ich v Ostrave zdolali presvedčivo 5:1.

Skóre piatkového duelu základnej B-skupiny v ČEZ aréne otvoril 23 sekúnd pred prvou sirénou Moses. Fíni síce v 26. min vyrovnali presným zásahom Jokipakku, no potom strieľali góly už len Američania. Skúseného Rinneho postupne prekonali Hendricks, Sexton, Bonino a opäť Hendricks.

Obhajcovia titulu Rusi zdolali presvedčivo Nórov 6:2. Rusi o svojom hladkom triumfe nad severanmi rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Nóri potom síce za šesť minút znížili na 2:4, ale ešte do konca druhej tretiny favorit pridal ďalšie dva góly a obrat nepripustil. O ruské góly sa podelili Šipačov, Anisimov, Zaripov, Tichonov, Chudinov a Panarin. Oba nórske góly strelila ich najväčšia útočná hviezda Thoresen.

Obrazom: Najkrajšie momenty prvého dňa majstrovstiev sveta

B-skupina (Ostrava):
USA – Fínsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Moses (Krug, Nelson), 32. Hendricks (Sexton), 35. Sexton (Krug, Hendricks), 47. Bonino (Moses, Nelson), 58. Hendricks (Larkin) – 26. Jokipakka (Pesonen, Kemppainen)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Bulanov (Rus.) – Lederer, Tosenovjan (obaja ČR), 8812 divákov

Rusko – Nórsko 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Góly: 3. Šipačov (Kovaľčuk, Dadonov), 4. Anisimov (Kovaľčuk), 16. Zaripov (Moziakin, Tichonov), 17. Tichonov (Medvedev, Zaripov), 30. Chudinov (Moziakin, Zaripov), 35. Panarin (Šipačov, Biriukov) – 21. Thoresen (Olimb, Hölös), 27. Thoresen (Olimb, Ask)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Rönn (Fín.) – Dahmen (Švéd.), Mills (Kan.), 6314 divákov

Tabuľka B-skupiny:

1. Rusko 1 1 0 0 6:2 3

2. USA 1 1 0 0 0 5:1 3

3. Nórsko 1 0 0 0 1 2:6 0

4. Fínsko 1 0 0 0 1 1:5 0

Pozn.: Bielorusko, Slovensko, Slovinsko a Dánsko ešte nehrali.

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Kanada sfúkla Lotyšov, Česi prehrali drámu po nájazdoch Zverejnili rebríček sily IIHF, Slováci by medailu nezískali

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí