Američanka Taurasiová smeruje opäť do Turecka

Diana Taurasiová
Diana Taurasiová Foto: SITA/AP

PHOENIX 24. mája (WEBNOVINY) – Jedna z najlepších basketbalistiek sveta, vynikajúca americká rozohrávačka a strelkyňa Diana Taurasiová sa aj po nepríjemných minuloročných skúsenostiach opäť vráti do Turecka. Už si však nebude obliekať dres Fenerbahce Istanbul, ale jeho mestského rivala Galatasaray.

Taurasiovej minulý rok v decembri oznámili, že po jednom zo zápasov tureckej ligy našli v jej vzorke moču stopy zakázaného stimulantu modafinil.

Rovnako pozitívna bola aj analýza B-vzorky, načo jej Turecká basketbalová federácia zastavila činnosť a Fenerbahce s ňou rozviazalo zmluvu. Taurasiová si však najala jedného z najznámejších právnikov z oblasti športového dopingu Howarda Jacobsa a podarilo sa im dokázať pochybenie ankarského antidopingového laboratória, ktoré už malo aj v minulosti podobné problémy. V roku 2009 za ne čelilo sankciám od Svetovej antidopingovej agentúry.

„Dlho som si kládla otázku, či sa vrátiť do Turecka. No nestraší ma to, keďže niečo také sa môže prihodiť kdekoľvek na svete. Nie je to o Turecku. Nie je to o ich federácii. Je to o chybe laboratória. To ma nedesí,“ skonštatovala 28-ročná Taurasiová, ktorá má vo vitríne dve zlaté olympijské medaily (2004 a 2008) a s družstvom USA sa tešila vlani v Česku aj z titulu majsteriek sveta.

Ešte pred príchodom do Turecka získala so Spartakom Moskovská oblasť štyri euroligové triumfy (2007 – 2010). Aktuálne ju pred návratom do Európy čaká ďalšia sezóna v zámorskej profesionálnej WNBA, kde s tímom Phoenix Mercury bude ašpirovať už na tretie víťazstvo za ostatných päť rokov (2007 a 2009).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diana Taurasiová