Američanka vo veku 99 rokov dokončila strednú školu

Bez názvu
Foto: SITA/AP

Audrey Crabtree, 99-ročná rodáčka z Iowy, ktorá nechala štúdium na strednej škole v roku 1932 aj napriek tomu, že k ukončeniu štúdia jej chýbal už len jeden kredit, po 81 rokoch úspešne zmaturovala. Začiatkom týždňa si na strednej škole Waterloo High School prevzala čestný diplom.

Bez názvu
Foto: www.nbctexas.com

„Cítim sa oveľa múdrejšia,“ uviedla dôchodkyňa, ktorá zo školy odišla zo zdravotných dôvodov. Pri plávaní a potápaní utrpela nehodu, ktorá ju priviazala na lôžko a spôsobila vymeškanie mnohých vyučovacích hodín. Keď sa jej zdravotný stav zlepšil, musela sa starať o svoju chorú starú mamu a do školy sa už nevrátila.

Neskôr jej plány na návrat do školy prekazila svadba. S prvým manželom si v roku 1957 kúpili kvetinárstvo, kde Američanka trávila celé dni. Krátko po tom, ako ich dve deti začali chodiť do školy, Audrein manžel zomrel na infarkt a obchod i starostlivosť o deti zostala len na jej pleciach.

Vdova prevádzkovala úspešné kvetinárstvo Flowers by Audrey ďalších 28 rokov a v priebehu života sa ešte dvakrát vydala, pričom oboch manželov prežila. Dnes jej spoločnosť robí päť vnúčat a štyri pravnúčatá.

Aj napriek pokročilému veku, pracovnému úspechu a silnému rodinnému zázemiu však Američanka neustále pociťovala nespokojnosť s tým, že strednú školu nikdy nedokončila. „Často nám hovorievala, že jediné, čo v živote ľutuje, je, že nezískala diplom zo strednej školy,“ uviedla jej vnučka Shelley Hoffman.

Práve ona sa starej mame rozhodla pomôcť splniť jej túžbu. Skontaktovala sa s vedením Waterloo Community Schools a pomohla zorganizovať štúdium aj slávnostnú ceremóniu.

„Nikomu by som neodporučila, aby nechal školu,“ zdôraznila Audrey. Spolu s diplomom si začiatkom týždňa prevzala aj spomienkové predmety vrátane vesty a odznakov, ktoré sa v škole nosili v časoch, keď ju navštevovala. Súčasní študenti strednej školy pre dôchodkyňu pripravili prekvapenie – odovzdali jej vyše sto ručne robených pohľadníc, v ktorých žene zagratulovali k úspechu.

www.wcfcourier.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom