Američanky v olympijskom derby podľahli Kanaďankám, Fínky nadelili „päťku“ Ruskám

Emily Pfalzer (8), Jocelyne Larocque (3)
Američanka Emily Pfalzerová padá po súboji s Kanaďankou Jocelyne Larocquevou počas zápasu na ZOH 2018. Pjongčang, 15. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 15. februára (WebNoviny.sk) – Hokejistky Fínska zdolali Olympijské športovkyne z Ruska hladko 5:1 vo štvrtkovom záverečnom zápase A-skupiny na turnaji ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Fínky a Rusky do štvrťfinále

Severanky po dvoch góloch Michelle Karvinenovej a zásahu Riikky Väliläovej viedli už 3:0. V tretej tretine najprv skorigovala Anna Šochinová.

Prelink

Posledné slovo patrilo Fínsku, keď sa najprv presadila Minnamari Tuominenová a na konečných 5:1 uzavrela skóre stretnutia Petra Nieminenová.

Fínsko a OŠR sa predstavia vo štvrťfinále proti Švédsku resp. Švajčiarsku. Zdolaní štvrťfinalisti sa predstavia o konečné umiestnenie proti Japonsku a spoločnej reprezentácii Kórey.

Prestížne derby pre Kanaďanky

Hráčky Kanady zvládli prestížny duel, Američanky zdolali tesne 2:1. Oba výbery už pred týmto duelom mali istotu prieniku do semifinále.

Po bezgólovej prvej tretine obhajkyne zlata Kanaďanky v druhej časti skórovali zásluhou Meghan Agostovej-Marcianovej a Sarah Nurseovej.

V úvode tretej časti duel zdramatizovala Američanka Kendall Coyneová, ale ďalší gól už nepadol. Jocelyne Lamoureux-Davidson z tímu USA nepremenila trestné strieľanie, ktoré mala v závere II. tretiny.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ – ŽENY

A-skupina

USA – Kanada 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 41. Coynová – 28. Agostová-Marcianová, 35. Nurseová
Vylúčené: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoveová (Nór.), Timglasová (Švéd.) – Heikkinenová (Fín.), Johanssonová (Švéd.)

OŠR – Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 45. Šochinová – 18. a 21. Karvinenová, 40. Väliläová, 53. Tuominenová, 56. Nieminenová
Vylúčené: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertrichová (Nem.), Szkolová (USA) – Linneková (Nem.), Toddová (Kan.)