Američanom ohlasovaný koniec sveta opäť neprišiel

Planetazem
Foto: AP/NASA

OAKLAND/WASHINGTON 21. mája (WEBNOVINY) – Na Novom Zélande je krátko po šiestej a koniec sveta neprišiel. Tak znie odkaz istého Novozélanďana, ktorý zverejnil na internetovej sieti Twitter.

Padla tak teória o konci sveta, ktorý mal nastať o šiestej hodine večernej najskôr v Austrálii a na Novom Zélande a postupne sa posúvať podľa časových pásiem.

O konci sveta, ktorý mal nastať v sobotu 21. mája, hovoril už dlhé roky Američan Harold Camping a uverili mu tisíce ľudí po celom svete. Mnohí jeho prívrženci trávia v sobotu domnelé posledné hodiny svojich životov so svojimi blízkymi a čakajú na príchod posledného súdu.

Gregory LeCorps z Južnej Karolíny podal už pred niekoľkými týždňami výpoveď v zamestnaní, zobral manželku a deti a vydali sa na cesty.

https://youtube.com/watch?v=WaSynNrBCv4

„Prežívame posledné dni,“ presviedča ľudí po celej Amerike. „Táto otázka sa berie príliš na ľahkú váhu,“ sťažoval sa ešte v piatok austrálsky teológ Ian Packer. Prekážalo mu, že Campingove proroctvo „sa stretáva dokonca často aj s otvorene posmešnými reakciami“. Reakcia samotného Campinga na fakt, že koniec sveta nenastal, zatiaľ nie je známa.

Wikipedia v sobotu zmenila jeho popisku a píše o ňom ako o „klamárovi, ktorý hovorí o konci sveta len preto, aby zarobil ešte viac peňazí“. Osemdesiatdeväťročný Camping vlastní sieť kresťanských rozhlasových staníc Family Radio International a svoje proroctvá tak šíril nielen po celých Spojených štátoch, ale aj v 61 jazykoch do zahraničia.

Camping prvýkrát koniec sveta naplánoval na rok 1994, a keď nenastal, tvrdil, že sa splietol v matematických výpočtoch. V piatok na otázku, či sa po tom, čo sa jeho proroctvo na rok 1994 nesplnilo, necítil trápne, odvetil: „Nie, necítil som sa trápne. Tam šlo len o to, že to bolo predčasné.“ Tentoraz však už omyl nepripúšťal.

„Taká možnosť, že by sa to teraz nestalo, neexistuje,“ hovoril Camping v piatok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom